onlinemag.cz Další magazíny: Auto moto | Cestování | Domov | Finance | Reality | Elektro | Kultura | Móda | Hobby | Sport

Ženšen Vám pomůže abyste byli plní energie

Znáte to také. Ráno se probouzíte nevyspalí, bez několika šálků kávy to přes den nezvládáte a večer jste rádi, že si můžete lehnout. Nedostatkem energie, stresem a vyčerpáním trpí většina populace. Mezitím zbavit se únavy a být celý den plni energie je tak snadné.

Bylina z dálného východu

Už před stovkami let v Korei znali bylinu Panax Ginseng, neboli ženšen. Tato bylina má na lidské tělo blahodárné účinky. V Korei jí používají na léčení různých nemocí, nebo jen jako přísadu na vaření. To co znají na východě již několik století, to teprve současná medicína a výzkumy potvrzují. Ženšen byl zkoumán právě pro jeho výborné účinky a studie účinky prokázaly. Obsahuje takzvané ginsenosidy, které působí antistresově a blahodárně na lidský organismus.

Léčivé účinky ženšenu

Ženšen navrací zesláblému tělu zdraví. Klasické čínské lékařství má ženšen jako krále bylin. Ukázalo se, že ženšen neléčí žádné konkrétní nemoci, přesto je účinný v prevenci u mnoha druhů nemocí.

Žlázy endokrinního systému produkují do těla desítky hormonů, které řídí náš metabolismus. Tyto žlázy jsou navzájem propojeny a reagují na sebe. Pokud tedy jedna nefunguje správně, má to rozsáhlé následky na celý organismus. K tomu právě dochází při stresu.

Při větší fyzické námaze, nebo duševním vypětí, kdy je tělo namáháno více, než dokáže snést, se tvoří potenciál pro mnoho problémů nebo selhání lidského organismu, které pak vedou k onemocnění.

Proti stresu, na odbourání alkoholu i jako afrodiziakum

Pozitivním vedlejším účinkem ženšenu je právě jeho vliv na odbourávání alkoholu v těle. Výzkumy prokázaly, že s největší pravděpodobností to bude způsobeno působením ženšenu na množství glykogenu v játrech, v nichž tělo právě alkohol odbourává. Při více jak 30 gramech alkoholu zkonzumovaného za hodinu nezvládají všechen alkohol játra pojmout. Dochází tak ke stavu ztráty koordinace, snížení výkonnosti.

A jak tedy ženšen působí proti stresu? Ženšen je adaptogen, který nastoluje zpět rovnováhu v těle. Aktivní složky, které jsou v ženšenu zastoupeny, umožní tělupřizpůsobit se jakémukoli stresovému okamžiku. Ženšen tak pomáhá reagovat zdravěji a předcházet tak vyčerpání těla.

Díky chemickému složení ženšenu již známe všechny jeho účinné a povzbuzující látky, které blahodárně působí na lidský organismus. Takto zvyšuje schopnosti pro jakoukoli činnost jako je například sex.