onlinemag.cz Další magazíny: Auto moto | Cestování | Domov | Finance | Reality | Elektro | Kultura | Móda | Hobby | Sport

Víte jak zatočit s jarní únavou?

I když to zatím venku nevypadá, první jarní den máme za sebou. S příchodem jara a s nadcházející změnou času na letní mívá mnoho lidí problémy s únavou. Víte jak s ní účinně bojovat a být stále fit?

Zdravý životní styl

Hlavním předpokladem pro to, abyste se necítili unaveni je zdravý životní styl. Tento pojem zahrnuje v sobě spousty věcí, které je dobré dodržovat. Pak se budete cítit svěží a fit. Nejdůležitější je především kvalitní spánek. Budete-li každý den spát alespoň 8 hodin na kvalitní matraci, vaše tělo se dokáže dostatečně zregenerovat a přes den lépe fungovat.

Další součástí zdravého životního stylu je strava. Pokud každý den konzumujete tučná a nezdravá jídla a spousty sladkostí, své tělo zatěžujete. Nejen že se ukládají všechny tuky ve vašem těle, ale je třeba vyvinout více energie na strávení. Tělo je pak unavené a unaveně se cítíte i vy.

Doplňky stravy proti únavě a nemocem

I při konzumaci zdravé výživy, nemusíte do těla dostávat všechny potřebné látky. Každý by proto měl pravidelně užívat přírodní doplňky stravy. Doplní do těla potřebné látky, které prospívají lidskému organismu. Jedním z velmi účinných doplňků je korejský ženšen. Jeho blahodárné účinky jsou známy po staletí. Ženšen obsahuje takzvané ginsenosidy, které pomáhají jako prevence před civilizačními nemocemi, povzbuzují lidský organismus a jsou dobré proti únavě.

Ženšen je vyloženě přírodní produkt bez jakýchkoli chemických přísad. Užívat se může různými způsoby. Na trhu jsou produkty ve formě nápojů, ampulek, čaje nebo jako ženšenové tablety. Každý si tak může vybrat, jakým způsobem ženšen do těla dostávat.

Pravidelný pohyb

S dostatečným spánkem, zdravou stravou se nemusíte cítit dobře – především, když celé dny sedíte v práci před počítačem. Velmi důležitý je i pravidelný pohyb. Sport sice unaví tělo ale po psychické stránce se budete cítit lépe. Při fyzické námaze tělo uvolňuje látky, které zlepšují proudění krve, spalování tuků a mnoho dalšího. Nemusí se z vás stát vrcholový sportovec, stačí každý den ujít pár kilometrů(např. z práce a do práce), projet se na kole, jít si zaběhat nebo na výlet do přírody. Pro aktivnější jsou k dispozici fitcentra a různá sportoviště.